KKTC Uluslararası Tekvando, Karate ve Budo Şampiyonası’nda ikinci gün tamamlandı 

SPOR 29.10.2021, 15:53
KKTC Uluslararası Tekvando, Karate ve Budo Şampiyonası’nda ikinci gün tamamlandı 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC), 32’nci WTF Uluslararası Şampiyonası, 19’uncu GTF Avrupa Şampiyonası ve 7’nci World Budo Martıalarts Şampiyonası’nda ikinci gün sona erdi.
Uluslararası federasyonların faaliyet takviminde yer alan 32’nci WTF (Olimpik Sistem) Uluslararası Şampiyonası, 19’uncu GTF Avrupa Şampiyonası ve 7’nci World Budo Martıalarts Şampiyonası, Girne Avrasya Tekvando Merkezi’nde devam ediyor. 10 ülkeden 194 sporcunun mücadele ettiği organizasyonda ikinci gün 19’uncu GTF Avrupa Şampiyonası müsabakaları gerçekleştirildi. GTF’de siyah kuşaklar; hiyong, müsabaka ve kırış karşılaşmalarında yer aldı. Global Tekvando Federasyonu (GTF) hiyong, pumse, kata, budo, ferdi, çiftler karışık, kırış ve takım müsabakalarında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) açık ara ile şampiyon oldu.
Bugün yapılan GTF Avrupa Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular şu şekilde:
Takım sıralaması:
1 KKTC
2 Kazakistan
3 Özbekistan
4 Rusya
5 Ukrayna
6 Moldova
7 Bulgarisan
8 İran
9 Norveç
10 İran
GTF 1’inci Dan Genç Bayan Hiyong
1’inci Kategori:
1 Makhammadjonova Komila (Özbekistan)
2 İrina Dergaus (KKTC)
3 Zeynep Keskin (KKTC)
2’nci Kategori:
1 Tuğyan Lara Kaya (KKTC)
2 Hatice Alyanak (KKTC)
3 Rabia Tarım
4 Yağmur Sel (KKTC)
3’üncü Kategori:
1’inci Açelya Ergin (KKTC)
2’nci Monika Cenkova (Bulgaristan)
3’üncü Stanislava Shiyonova (Rusya) 

GTF Büyük Bayan Hiyong
1 Pınar Akarpınar (KKTC)
2 Anna Tüysüz (KKTC)
3 Denka Katzarska (Bulgaristan)
GTF Bayan Veteran Hiyong
1 Elena Pakhomova
2 Nadedha Skomoroshchenko
GTF1’inci Dan Minik Erkek Hiyong
1’inci Kategori:
1 Makhammadjonov Temurbek (Özbekistan)
2 Yunus Alaçam (KKTC)
3 Arda Yılmaz (KKTC)
2’nci Kategori:
1 Özkay Ramiz (KKTC)
2 Alex Tüysüz (KKTC)
3 Alikhan Kadirkulov (Kazakistan)
3’üncü Kategori:
1 Şakir Atınç Yağızsoy (KKTC)
2 Ömer Faruk Solak (KKTC)
GTF Yıldız Erkek Hiyong
1’inci Kategori:
1 Ruslan Tereshchenco (Ukrayna)
2 Ramadan Alaçam (KKTC)
3 Arda Akın Altuntaş (KKTC)
2’nci Kategori:
1 Arda Aslan (KKTC)
2 Arman Seitov (Kazakistan)
3’üncü Kategori:
1 Aituar Omarov (Kazakistan)
2 Roman Lyakh (Rusya)
3 Denis Belyakov (Kazakistan)
4’üncü Kategori:
1 Nikita Gordeev (KKTC)
2 Yunus Emre Tomak (KKTC)
5’nci Kategori:
1 Kerim Karpuz (KKTC)
2 Tuğra Tığ (KKTC)
3 Nikita Skomotoshchenco (Rusya)
GTF Genç Erkek Hiyong
1 Artyam Grablev (Kazakistan)
2 Abdumutalipov Muslim (Özbekistan)
3 Torazhan Mustafa (Kazakistan)
GTF Büyük Erkek Hiyong
1’inci Kategori:
1 Orhan Usta (KKTC)
2 Mervan Bayrakçı (KKTC)
2’nci Kategori:
1 Omar Zhumabayev (Kazakistan)
2 İmamaddin Zhumabayev (Kazakistan)
3 Kemal Köstü (KKTC)
3’üncü Kategori:
1 Aleksei Mereutca (Rusya)
2 Viacheslav Zhuk(Rusya)
3 Burunsus Adrian (Moldova)
4’üncü Kategori:
1 Vladislav Petrosian (Rusya)
2 Khudoyberiyev Siroj (Özbekistan)
GTF Veteran Erkek Hiyong
1 Sedar Çakır (KKTC)
2 Igor Dergaus (KKTC)
3 Kasımov Abdlaova (Özbekistan)
Golden Age Erkekler Hiyong
1 Dmitri Gordeev (KKTC)
2 Şakir Yağızsoy (KKTC)
Çiftler Karışık Hiyong
1’inci Kategori:
1 Pınar Akarpınar-Sedar Çakır (KKTC)
2 Elena Pakhomova-Dimitri Gordeev (KKTC)
2’nci Kategori:
1 Zeynep Keskin-Arda Aslan Öztürk (KKTC)
2 Rabia Tarım-Kerim Oğuz (KKTC)
3’üncü Kategori:
1 Irina Dergaus-Nikita Gordeev (KKTC)
2 Tuğyan Lara Kara-Yusuf Seyhan (KKTC)
3 Yağmur Sel-Özkay Ramiz (KKTC)
Genç Bayan Takım Hiyogn
Zeynep Keskin-Irina Degaus-Yağmur Sel (KKTC)
Genç Erkek Hiyong
1 Nikita Gordeev-Arda Aslan Öztürk-Özkay Ramiz (KKTC)
2 Arman Seitov-Artyam Grablev-Aituar Omarov(Kazakistan)
GTF Genç Bayan Müsabaka
1’inci Kategori:
1 Monika Cenkova (Bulgaristan)
2 Rabia Tarım (KKTC)
3 Zeynep Keskin (KKTC)
2’nci Kategori:
1 Makhammadjonova Komila (Özbekistan)
2 Tuğyan Lara Kaya (KKTC)
3 Yağmur Sel (KKTC)
4 Stanislava Shiyanova (Rusya)
Büyük Bayan Müsabaka 52-57 Kg
1 Pınar Akarpınar (KKTC)
2 Ana Tüysüz (KKTC)
3 Huriye Açıkgöz (Türkiye)
Veteran Bayan Müsabaka 50-55 Kg
1 Denka Katzarska (Bulgaristan)
2 Nadezhda Skomoroshchenco (Rusya)
GTF yıldız erkek müsabaka
1’inci Kategori:
1 Özkay Ramiz (KKTC)
2 Yunus Alaçam (KKTC)
3 Ömer Faruk Solak (KKTC)
2’nci Kategori:
1 Makhammadjonov Temurbek (Özbekistan)
2 Nikita Skomoroshchenko (Rusya)
3 Ahmet Solak (KKTC)
3’üncü Kategori:
1 Ruslan Tereshchenko (Ukrayna)
2 Miras Talgat (Kazakistan)
3 Alikhan Kadirkulov (Kazakistan)
GTF Genç Erkek Müsabaka
1’inci Kategori:
1 Kerim Karpuz (KKTC)
2 Tuğra Tığ (KKTC)
3 Roman lyakh (Rusya)
2’nci Kategori:
1 Nikita Gordeev (KKTC)
2 Arda Aslan (KKTC)
3 Ramadan Alaçam (KKTC)
3’üncü Kategori:
1 Daniel Gerorgiev (Bulgaristan)
2 Yunus Emre Tomak (KKTC)
3 Abdumutalip Muslim (Özbekistan)
4’üncü Kategori:
1 Torezhan Mustafa (Kazakistan)
2 Artyam Grablev (Kazakistan)
5’inci Kategori:
1 Aituar Omarov (Kazakistan)
2 Dennis Belyakov (Kazakistsn)
3 Arman Seitov (Kazakistan)
Büyük Erkek Müsabaka 65-80 Kg
1 Vladislav Petrosian (Rusya)
2 Khalilov Mukhamadismoil (Özbekistan)
3 Segei Skliarenkoc(Rusya)
GTF Büyük Erkek Müsabaka 73-78 Kg
1 Viacheslav Zhuk (Rusya)
2 Rizvan Khalirbaginov (Rusya)
3 Khudayberdiyev Siroj (Özbekistan)
GTF Büyük Erkek Müsabaka 78-83 Kg
1 Nurzhan Nurlonuly (KKTC)
2 Birnat Ian (Moldova)
3 Aleksei Mereutca (Rusya)
GTF Büyük Erkek Müsabaka +83 Kg
1 Omar Zhumabayev (Kazakistan)
2 Imamaddin Zhumabayev (Kazakistan)
Bayan Kırış
-Tolyoçagi Kırışı-
1 Pınar Akarpınar (KKTC)
-Yopçagi Kırışı-
1 Nadezhda Skomoroshchenko (Rusya)
-Sudo Kırışı-
1 Elena Pakhomova (KKTC)
-Yumruk Kırışı-
1 Ana Tüysüz (KKTC)
Erkek Kırış
-Sudo Kırışı-
1 Serdar Çakır (KKTC)
-Yopçagi Kırışı-
1 Zhumabaev Omar (Kazakistan)
-Golden Age Yopçagi Kırış-
1 Dmitry Gordeev (KKTC) 

 GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Mücadelelerden görüntüler
-Ödüllerin verilmesi
-Detaylar

Yorumlar (0)
5
hafif yağmur
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 21 50
2. Konyaspor 21 42
3. Beşiktaş 22 35
4. Hatayspor 21 35
5. Başakşehir 20 34
6. Adana Demirspor 22 34
7. Fenerbahçe 21 33
8. Alanyaspor 21 32
9. Gaziantep FK 21 31
10. Sivasspor 21 30
11. Karagümrük 22 30
12. Kayserispor 21 28
13. Galatasaray 21 27
14. Giresunspor 21 25
15. Antalyaspor 21 23
16. Göztepe 21 21
17. Kasımpaşa 21 21
18. Altay 21 18
19. Rizespor 21 18
20. Ö.K Yeni Malatya 21 15
Takımlar O P
1. Ümraniye 20 42
2. Ankaragücü 20 42
3. Erzurumspor 20 38
4. Eyüpspor 20 36
5. Bandırmaspor 20 33
6. İstanbulspor 20 33
7. Adanaspor 20 32
8. Samsunspor 19 30
9. Tuzlaspor 20 27
10. Gençlerbirliği 20 26
11. Manisa Futbol Kulübü 20 25
12. Boluspor 19 24
13. Kocaelispor 20 24
14. Keçiörengücü 20 23
15. Menemen Belediyespor 20 23
16. Altınordu 20 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 20 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 22 56
2. Liverpool 21 45
3. Chelsea 23 44
4. West Ham United 22 37
5. Arsenal 20 35
6. Tottenham 18 33
7. M. United 20 32
8. Wolverhampton Wanderers 20 31
9. Brighton 21 29
10. Leicester City 18 25
11. Crystal Palace 21 24
12. Southampton 21 24
13. Aston Villa 20 23
14. Brentford 21 23
15. Leeds United 20 22
16. Everton 19 19
17. Watford 19 14
18. Norwich City 21 13
19. Newcastle 20 12
20. Burnley 17 11
Takımlar O P
1. Real Madrid 21 49
2. Sevilla 20 44
3. Real Betis 21 37
4. Atletico Madrid 20 33
5. Real Sociedad 20 33
6. Barcelona 20 32
7. Rayo Vallecano 20 31
8. Villarreal 21 29
9. Athletic Bilbao 21 28
10. Valencia 20 28
11. Espanyol 21 27
12. Osasuna 20 25
13. Granada 20 24
14. Celta Vigo 20 23
15. Elche 21 22
16. Mallorca 20 20
17. Getafe 20 18
18. Deportivo Alaves 21 17
19. Cadiz 21 15
20. Levante 20 11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@